Деканам факультетів НаУКМА:

Ткачук М.Л.

Студентської колегії НаУКМА

Звернення

Ні написанню рефератів від руки

Шановні панове декани!

На різних факультетах НаУКМА наразі існує практика вимагання викладачем у студентів написання рефератів від руки. Викладачі, які висувають такі вимоги, аргументують їх боротьбою проти плагіату в університеті. Однак сам факт написання реферату від руки не розв’язує проблему плагіату при написанні письмових робіт. Зокрема студент може переписувати готовий текст із Інтернету, який він так само перекопіював би автоматично, використовуючи комп’ютер. Плагіату від того менше не стане. До того ж, написання від руки потребує додаткового використання паперу, а це нераціонально з економічної та екологічної точок зору.

Студентська колегія НаУКМА звертається до Вас із проханням сприяти недопущенню практик вимагання рефератів, написаних від руки, викладачами Вашого факультету і запровадити перевірку письмових робіт на плагіат електронними програмами.

З повагою, Студентська колегія НаУКМА.